Předchozí fotka
Další fotka

CONOR MCCREEDY 12 l.e.

Limitovaná série hodinek Opus z 18 karátového žlutého zlata, byla vytvořena ve spolupráci s malířem a výtvarníkem Conorem McCreedy. Tento velmi úspěšný mladý umělec se narodil v Jižní Africe, ale jak se jeho umění stávalo světově uznávané, přesídlil do švýcarského Curychu. Na prestižní adrese v centru města má vlastní galerii, prezentující jeho obrazy, sochy i další výtvarné objekty. Conor je jedním z umělců, kteří se nevyhýbají výzvám z úplně atypických směrů, a tak loni šokoval švýcarskou veřejnost obrazem namalovaným přímo na kůží čalouněné dvoulůžko, vyrobené speciálně pro tento účel firmou Bernarda - největším evropským výrobcem luxusních pružinových matrací a postelí.

Design hodinek přímo navazuje na Conorovu vášeň pro modrou barvu, na které je postavené celé jeho umělecké image. Protože je zároveň milovníkem hodinek a učarovaly mu skeletonizované hodinky, připravili jsme ve spolupráci s ním tuto limitovanou dvanáctikusovou sérii. Zákazníci mají na výběr, z jakého materiálu budou hodinky vyrobeny, pokud to bude 18 karátové zlato nebo platina. S ocelovou variantou se v zájmu zachování exkluzivity limitované série nepočítá.   

Z modelu Opus hodinky převzaly unikátní parciálně modře metalizované safírové třírádiusové cylindrické sklo, doplněné o tři loga, rozmístěná po 120° na vnějším obvodu. Ta jsou nanesena napařením extra tvrdé vrstvy ZrN - ve zlatém odstínu. Toto sklo je ještě po 4 letech stále objektem uznání zahraničních milovníků hodinek a magnetem pro potenciální zákazníky. Vrcholem současných technologických možností je i plně skeletonizovaný kalibr PB 30 FS. Základna, tříčtvrteční hlavní můstek, můstek oscilátoru i centrální sekundové ručky jsou anodizovány do jasně modré barvy. Oko milovníků hodinek určitě potěší mikroregulace labutím krkem, šroubky vyvažovaný oscilátor, ale i pákový způsob aretace pérovníku. Drobným detailem, ale i hezkým podpisem firmy Prokop & Brož jsou unikátní šroubky s vlastním designem hlavičky, které jsou použity jak ve strojku, tak na víku hodinek.
Design pouzdra:Petr Kubík
Konstrukce pouzdra:Jan Prokop
Technologie výroby:Petr Konečný
Hodinkový strojek:PB30 FS
Top button