Předchozí fotka
Další fotka

Privátní série

Private edition – Soukromá série

Ve firemní terminologii znamená sérii hodinek, která vznikla výhradně pro potřeby konkrétního zákazníka. Zákazníkem může být buďto fyzická osoba, právnická osoba, uzavřená skupina fyzických osob, nebo jakýkoliv zájmový či sportovní klub.

Série může být koncipována jako:
- uzavřená – “Private Limited Edition”
- otevřená.

Pro fyzické osoby skýtá možnost vytvořit si takzvané rodové hodinky. Hodinky, které budou k dispozici pouze členům rodiny. Takové hodinky jsou unikátním dárkem k životnímu jubileu nebo jiné významné události. U mladých členů rodiny pak mohou být jakýmsi znakem ostatními uznané dospělosti. V takovém případě hodinky poslouží jako dárek k oslavě plnoletosti, dokončení studií, svatbě, zkrátka jakékoliv příležitosti, kterou rodina uzná jako mezní.

Pro skupiny fyzických osob je Private Edition formou, jak zefektivnit výrobu a tím i zlevnit výsledný produkt a přitom zároveň zamezit nebo alespoň řízeně omezit přístup ostatních zákazníků k němu.
Pro právnické osoby skýtá možnost vytvořit firemní sérii, která bude používána jako dárky pro zasloužilé zaměstnance, zaměstnance, kteří prokázali nějakou nadstandardní aktivitu (například zachránili svou aktivitou firmě nějaký majetek, nebo se naopak zasloužili o výrazné zlepšení efektivity či obecně vnímaný obraz společnosti na veřejnosti).

Firmy mohou privátní série použít i jako velmi hodnotné dárky pro obchodní partnery. Hodnota takového darovacího gesta je tak výrazně vyšší než u běžných hodinek, zakoupených v hodinářství. Tím, že pro své partnery necháte vyrobit hodinky, které nebudou běžně dostupné a navíc budou personifikovány na jméno konkrétního člověka, dáváte najevo, že pro Vás má Váš zákazník větší hodnotu, než je možné vyjádřit pouze penězi. Příprava takovýchto hodinek totiž bude vyžadovat Vaše spoluautorství ve věci designu.

Pro zájmové a sportovní kluby pak má privátní série význam v podobě charakteristického znaku klubové příslušnosti.
Top button