Předchozí fotka
Další fotka

Zakázková výroba

Značka Prokop & Brož se profiluje především jako výrobce zakázkových solitérních hodinek, malých privátních a rodinných či rodových sérií. Dle přání zákazníka tak vznikají náramkové hodinky, které více či méně vybočují ze standardu svých vzorů. Zcela záměrně nehovoříme o modelech v kolekci, ale o vzorech hodinek. Málokterý zákazník si totiž ponechává hodinky v jejich základním provedení.

Vzory hodinek jsou tak jen základním stavebním kamenem, okolo kterého se může rozvíjet fantazie zákazníka. Ten má mnoho možností jak své budoucí hodinky personifikovat, individualizovat nebo zásadněji měnit jejich technické a tvarové parametry. Vždy má však možnost nevázat se na žádný vzor a jít s naší pomocí do naprosto nekompromisního řešení!

Drtivá většina našich klientů těchto možností plně využívá a stává se spoluautory svých hodinek. Díky těm nejnáročnějším se leckdy posouvají i hranice našich technických a technologických možností. I proto chápeme naše zákazníky jako partnery, se kterými se znovu a znovu pouštíme do dobrodružství, které spočívá v procesu tvorby náramkových hodinek dle jejich vnitřních přání. Vzniká tak bezpočet unikátních a leckdy velmi exkluzivních hodinek, které dělají radost nejen svému majiteli, ale i nám.

Už v blízké budoucnosti se budou moci všichni pokochat fotkami v připravované galerii solitérů, která bude ilustrovat nejen míru našich schopností vyhovět zákazníkovi, ale i jejich odvahu a tvůrčí fantazii, se kterou přistoupili k tvorbě svého vlastního originálu. Ne vše musí být v harmonii s Vaším estetickým cítěním, ale respektujme fakt, že jsme každý osobnost. Berte tyto unikáty jako výzvu k tomu, abyste i vy zkusili popustit uzdu své fantazie a ukázali světu, jaká je Vaše představa o ideálních hodinkách.

Dopředu děkujeme všem, kteří nám poskytnou svůj souhlas s prezentací svých hodinek.


Rámcové možnosti zakázkové výroby

Personifikace

První možností jak hodinky dostat do režimu individuální zakázky je personifikace. V praxi to znamená individualizaci reliéfních popisů dna hodinek, korunky nebo viditelných částí strojku. Ta může být realizována vícero technologiemi:

1) tiskem
2) vysokootáčkovým frézováním
3) ruční rytinou

Každá z nich má své výhody, takže bude záležet jen a jen na vkusu zadavatele. Z hlediska realizace i nákladů je nejméně náročný tisk. Jeho výhoda spočívá ve výborném kontrastu a designově prakticky neomezených možnostech grafiky. K překvapení mnoha zákazníků je tisk na strojku velmi efektní a zdaleka nepůsobí lacině. Technologicky náročnější je vysokootáčkové frézování. Jeho největší devizou je hodnotně působící 3D plastické ztvárnění personifikace. Určité limity jsou však v kontrastu a designu samotného personifikačního vzkazu, který nemusí vždy tvořit jen text. Tuto nevýhodu odstraňuje až efektní ruční rytina, která dovoluje použít nejen zdobná písma, ale i atypické znaky. Volbou ruční rytiny se ale zákazník vzdává čistě strojařského způsobu zpracování a musí akceptovat viditelné znaky ruční práce.

S výjimkou tisku lze obě zbývající technologie použít i na personifikaci korunky. Tam se však vejde většinou jen monogram.

Individualizace

Druhým stupínkem jsou rozličné formy individualizace, tedy úprav základního vzoru dle požadavků zákazníka.

Nejčastějšími formami individualizace jsou barevné či tvarové modifikace ruček, změny v designu a barevném schématu číselníku nebo datového věnce, změny ve formě popisu hodinek, dekorace strojku zdobnými brusy, různými druhy galvanického pokovení, ale velmi zajímavou formou je i zakázková skeletonizace viditelných částí strojku.

Variabilita ve volbě řemínků i jejich spon je považována za samozřejmost, ale v rámci individualizací můžeme vyrobit i řemínek v režimu individuální zakázky, což oceníte pravděpodobně až v situaci, kdy jsou vaše nároky orientovány ve směru k nestandardní barevnosti.

Jestliže jsou vám doposud prezentované možnosti individualizací málo, pravděpodobně patříte mezi náročné zákazníky, kteří s chutí uvažují o možnosti realizace hlubších zásahů do konstrukce, technologie a designu.


Solitéry

Vaše originální hodinky potom mohou vzniknout třemi různými cestami.

1) jednou ze zásadních forem jak připravit zakázkové hodinky je volba alternativního materiálu, ze kterého budou hodinky vyrobeny. V současné době nabízíme ke standardní nerezové oceli alternativu ve žlutém, růžovém či bílém 18 karátovém zlatě případně v platině.

2) Další formou jak vyrobit unikátní hodinky je provést významnější zásahy do konstrukce základního modelu. Vše může začít relativně snadnou změnou tvaru korunky, ale také je možné skončit u dramatičtějších změn v konstrukci samotného strojku, které povedou k alternativním formám zobrazování času.

V případě zakázkových hodinek z drahých kovů však již tato položka nebývá limitujícím faktorem, a tak si můžete dopřát luxus aplikace strojku dle svého přání. Mezi zásadnější změny v konstrukci se řadí i aplikace originálního 3D plastického reliéfu na číselníku či aplikace jiného tvaru safírového skla.

3) Když se rozhodnete pro radikálnější řešení, bude pro nás potěšením spolupracovat s Vámi na specifikaci zcela unikátních hodinek. Za tímto účelem spolupracujeme se špičkovými designéry, schopnými kvalifikovaně a kreativně vizualizovat takové zadání. Přeci jen firma není ochotná vyrobit úplně cokoliv. Zakladatelé chtějí vyrábět pouze takové hodinky, které budou reprezentovat nejen jejich majitele, ale i jejich značku.

Top button