Předchozí fotka
Další fotka

Diamant

Diamant
Solitér na bázi pouzdra typu Modern, využívaného například pro modely Opus či Dubai. Hodinky jsou unikátní reliéfní strukturou číselníku, tvořenou stovkami drobných kulatých zrcadlově vyleštěných plošek, natočených do různých úhlů tak, aby vytvořily třpitivý efekt při pohledu z různých stran. Na číselníku jsou reliéfní lichoběžníkové indexy a na dvanácté hodině je pak černý diamant, speciálně vybroušený do tvaru, přesně odpovídajícímu designu a proporcím číselníku i ručiček.

Hodinky jsou také zajímavé vůbec prvním použitím kalibru PB 30 HS. Doposud byla k dispozici pouze celoskeletonizovaná varianta tohoto kalibru s centrální sekundovou ručičkou. Jedná se o nejvyšší možnou specifikaci s černě rutheniovanou základnou, rhodiovanými můstky, mikroregulací labutím krkem a šroubky vyvažovaným oscilátorem. 

Z výchozího modelu na pomezí společenského a volnočasového stylu přejímá unikátní parciálně chromované safírové třírádiusové cylindrické sklo, tentokrát však bez log po obvodu, neboť tento model hodinek umožňuje klasickou signaci výrobce na číselníku.
Autor hodinek:Jan Prokop
Design pouzdra:Petr Kubík
Konstrukce pouzdra:Jan Prokop
Technologie výroby:Petr Konečný
Hodinkový strojek:PB 30 HS
Prokop & Brož
{'_Logo'}
Top button